Przedsiębiorstwo produkujące urządzenia marki KENWEI zostało założone w 1987r. od początku istnienia zajmuje się produkcją urządzeń nowych technologii. Cały czas firma Kenwei się rozwija, produkuje i sprzedaje cyfrowe bezprzewodowe telefony, krótkofalówki, inteligentne systemy zabezpieczeń domu.

Kenwei - Solidne Wideodomofony

Firma Genway istnieje na rynku światowym od 1993 roku i jest wiodącym producentem systemów domofonowych oraz wideodomofonowych. Sieć sprzedaży obejmuje Amerykę Północną, Europę oraz Azję. W 2009 roku firma Genway i ABB połączyły się tworząc nową spółkę ABB Genway. Założeniem systemów jest maksymalne uproszczenie złożoności instalacji budynku.

ABB Genway - Wideodomofony IP

Firma ORNO POLSKA powstała w 1990 r. Wszystkie produkty wytwarzane są według najwyższych standardów światowych oraz posiadają certyfikaty CE. Zakłady produkcyjne posiadają certyfikaty jakości ISO 9001 i ISO 9002. Nieustannie monitorujemy rynek i poszerzamy naszą ofertę o kolejne produkty z branży elektrycznej oraz branży zabezpieczeń.

Orno - Wideodomofony Domofony

Elfon Polska

Firma ELFON od 25 lat jest producentem cyfrowych systemów łączności - kontroli wejścia dla budownictwa jedno i wielorodzinnego. Produkty marki ELFON zajęły I. miejsce w kategorii: " Domofony" zdobywając tym samym ZŁOTE GODŁO Konsumencki Lider Jakości. Produkty Elfon spełniają normy Uni Europejskiej, Polskie Normy PN oraz bezpieczeństwa użytkowania.

Elfon - Domofony

Wideodomofon bez tajemnic

Przed zakupem urządzenia musimy sobie odpowiedzieć na kilka ważnych pytań dotyczących naszego przyszłego wideodomofonu lub domofonu. Pomogą one wybrać odpowiednie urządzenie, bez konieczności kupowania drogiego domofonu z niepotrzebnymi nam funkcjami.

Możemy w ten sposób zaoszczędzić swój czas, nerwy i pieniądze.

Podstawowe pytania jakie musimy sobie zadać:

 

Jakiego wideodomofonu potrzebujemy?

1. Czy interesuje nas urządzenie z obrazem w:

a) Kolorze

b) Czarno-białym

2. Czy chcemy aby urządzenie zapisywało zdjęcia osób dzwoniących:

a) Nie,

b) Tak (wystarczy wewnętrzna pamięć),

c) Tak (pamięć wewnętrzna i zewnętrzna SD) - daje możliwość kopiowania zdjęć np. na komputer

3. Czy interesuje nas wideodomofon:

a) głośnomówiący

b) słuchawkowy

4. Czy chcemy mieć możliwość podglądu na żywo podwórka lub pomieszczeń (monitoring) ?

a) nie

b) tak, liczba kamer

5. Czy chcemy mieć możliwość dzwonienia na inne podłączone do instalacji unifony/monitory domofonowe (funkcja interkomu)?

a) Tak

b) Nie

Ile niezależnych lokatorów mieszka w budynku?

Jeśli w budynku mieszka tylko jedna rodzina na przykład w dom jednorodzinny to wybieramy urządzenia jednoabonentowe (jednolokatorskie).

W przypadku gdy w budynku mieszka więcej niż jedna rodzina lub chcemy aby można było zadzwonić wyłącznie (przykładowo) na parter budynku nie przeszkadzając osobom mieszkającym na piętrze, wtedy wybieramy systemy dwu- lub wielo-lokatorskie (w zależności od potrzeb).


Ile przewodów ma nasza instalacja (o ile istnieje)?

Jeżeli dopiero budujemy nową instalację wideodomofonową jesteśmy w dosyć komfortowej sytuacji ponieważ nie musimy martwić się o liczbę przewodów koniecznych do prawidłowego działania instalacji. Jeśli odległość od bramofonu do monitora wideodomofonu nie jest większa od 50 metrów, to z powodzeniem wystarczy nam przewód 8 żyłowy, jednak jeśli planujemy w przyszłości rozbudowę instalacji o kolejne furtki, możliwość sterowania bramą automatyczną itp. warto jest także pomyśleć o wyprowadzeniu na zewnątrz dodatkowych przewodów do zewnętrznej skrzynki rozdzielczej.

Jeśli wykorzystujemy już istniejącą instalację domofonową lub wideodomofonową nie jesteśmy na straconej pozycji. Producenci wideodomofonów wychodząc na przeciw takim konsumentom produkują wideodomofony nawet dwu-przewodowe. Należy w tym miejscu zwrócić uwagę na konieczność przeprowadzenia w tym przypadku także dodatkowych przewodów do sterowania (zasilania) zamkiem furtki (elektrozaczepem), tak więc minimalna liczba przewodów potrzebna do prawidłowego działania urządzenia to 2 + 2 zasilanie.